“Крути 1918” -український фільм 2019 року

Крути 1918

Фільм “Крути” – вдячна творцям, що не даєте забути… 
Для когось #Крути – це історія, для когось нове незрозуміле слово, для когось просто станція на залізничному шляху. 

Завдяки новому фільму Олексія Шапарєва, Крути – це чергова “олюднена” сторінка нашої історії. 
Це не безликий запис у підручнику, не монотонна промова екскурсовода, не чергова дата і не дратівливий привід розбурхати “знавців справжної історії”.

Як на мене фільм “Крути” – це хороша історична мелодрама. Красивий Київ, красиві актори, Образи, костюми. І страшний, непевний, для багатьох незвіданий досі час. 

Січень1918 – більшовики готують низку повстань в українській столиці, збурюють працівників заводів і фабрик і паралельно планують наступальну операцію на Київ. 

Натомість гімназисти і студенти кидають мирні університетські лави і йдуть у військо боронити свою країну. Адже вперше за трьохсотлітнє московське панування Українська Народна Республіка постає як самостійна держава – подібні ремарки-субтитри вводять глядача у вир подій одразу, на початку фільму.

Тут же, у зав’язці сюжету, лунає палка промова Грушевського на Софіївській площі.
Окрім української, у стрічці звучать російська, французька і німецька мови. На екрані – переклад українською. 

Разом з воєнними сценами, у фільмі присутня інтрига: є шпигуни і зрадники, є любовний трикутник і сентиментальні обставини його розв’язання.

Є наркоман Муравйов з нахилами психа і відважні, нескорені до останнього подиху крутянці, є суворий але мудрий сотник і бравий український генерал, що ладен пожертвувати своїми синами заради України. 


Загалом стрічка справляє позитивне враження, змушує співпереживати і несамовито хвилюватися за долю героїв. Особисто я вважаю цю сторінку з боєм під Крутами важливою для розкриття, цікавою, глибокою і необхідною темою для знімання патріотичних фільмів. 

Адже Крути – це про мене. Звісно, я не билася в нерівному бою з армією муравйова 101 рік тому, мене не катували, не розстрілювали, не морили голодом у 30-х, не ловили по лісах у 40-х, не гноїли в тюрмі у 60-х.

Проте це диво, що не так давно нас було аж 52 мільйони. І попри все, серед них є я. Щиро співчуваю представникам всіх народів, яким довелося пережити страхіття червоної м’ясорубки.

Але Крути – це про мене. І про пам’ять. 

#Крути101#Крути#Крутиваснезабути #Крути1918 #Всівкіно

Вас може зацікавити:

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial